„Cinci acte de dragoste” la Osica de Sus

Locuitorii din comuna Osica de Sus au avut parte de momente speciale la sfârșitul acestei săptămâni. La Căminul Cultural din comună au venit mari actori ai teatrului românesc. Cristina Deleanu și Eugen Cristea au umplut de bucurie

inimile celor prezenți la spectacolul cu piesa „Cinci acte de dragoste”.

Pe lângă proiectele administrative pe care Primăria Osica de Sus le are în vedere în această perioadă, reprezentanții ei se îngrijesc și de latura culturală a vieții locuitorilor de aici. Împreună cu Asociația Culturală „Promemoria” și Liceul Teoretic „Ion Gheorghe Roșca”, edilul comunei a reușit să aducă pe scena Căminului Cultural un spectacol de teatru.
„Cinci acte de dragoste” este spectacolul oferit de actori îndrăgiți ai scenei românești publicului din Osica de Sus.
Momentele cultural-artistice organizate la Osica de Sus au continuat cu un program de muzică folk susținut de elevii liceului din localitate.
Redactor: Mirela Vârșă