Felicitata la 100 de ani

Cu ocazia împlinirii vârstei de 100 de ani, osiceanca Pirvu Pauna   a fost felicitata de dl.primar Ion Ciocan, dl.viceprimar Ochescu Gheorghe si responsabilele Serviciului de asistenta sociala din cadrul Primariei Comunei Osica de

Sus,Raicea Maria si Popa Mariana  .Pirvu Pauna este mamă a 5 fete. Femeia are 9 nepoţi şi 12 strănepoţi  şi este primul osicean cu vârsta de 100 de ani premiat. După ce a fost felicitata , în prezenţa familiei, Pirvu Pauna a primit un tort, flori şi un premiu de 2.500 lei din bugetul local aprobat prin Hotararea Consiliului Local al Comunei Osica de Sus. La finalul întâlnirii  bătrâna a primit urări de viaţă lungă în continuare cu multa sanatate, la randul dumneai urandu-le celor prezenti sa traiasca 150 de ani.